1. Pradžia
  2. /
  3. Mobilių kondicionierių montavimas

Mobilių kondicionierių montavimas

Pagrindiniai mobiliųjų kondicionierių privalumai yra: paprastas montavimas, mobilumas, žema kaina ir mažos elektros energijos sąnaudos. Patalpų kondicionavimas naudojant mobilius kondicionierius tampa paprastas ir efektyvus.

Staiga pasikeitusios oro sąlygos ir staigus temperatūrų pakilimas turi didelę įtaka žmogaus sveikatai ir komfortui. Siekiant to išvengti rekomenduojama naudoti vėdinimo, kondicionavimo, oro valymo sistemas. Tačiau šios sudėtingos sistemos kainuoja labai brangiai. Tokių sistemų alternatyva yra mobilūs kondicionieriai. Mobilūs kondicionieriai yra labai efektyvūs patalpų vėdinimui ir nereikalauja didelių išlaidų lyginant su stacionariais-montuojamais kondicionieriais.

Mobilūs kondicionieriai dažniausiai yra naudojami nedidelių patalpų vėsinimui. Jie yra lengvai perkeliami iš vienos patalpos į kitą, todėl vienas kondicionierius gali dieną vėsinti gyvenamąjį ar darbo kambarį, o vakare miegamąjį.

Mobilių kondicionierių montavimas ir priežiūra

Mobilių kondicionierių montavimas yra itin paprastas. Vienintelis montavimo reikalavimas išvesti šilto oro išmėtimo žarna per lango ar durų angą arba tiesiog į kitą kambarį. Tokiu būdu šiltas oras bus išmetamas iš patalpos, o šaltas bus paskirstomas patalpoje ir taip vėsins ją.

Mobilaus kondicionieriaus montavimas išvedant karšto oro
išmetimo žarną per praviras duris
Mobilaus kondicionieriaus montavimas išvedant karšto oro
išmetimo žarną per langą
Mobilaus kondicionieriaus montavimas per praviras duris Mobilaus kondicionieriaus montavimas per langą

 

Mobilūs kondicionieriai taip pat turi talpą kondensatui surinkti. Prisipildžius kondicionieriaus talpai vandeniu jį reikia išpilti ir talpą įstatyti atgal į tam skirtą vietą. Kondicionierius vėsindamas patalpas taip pat atlieka ir oro sausintuvo funkcijas.

Priklausomai nuo kondicionieriaus gamintojo mobilus kondicionieriai turi oro filtravimo filtrus. Tokie filtrai išvalo orą nuo sunkiųjų dalelių ir atvėsintas oras patenkantis į patalpas būna švaresnis. Seni filtrai yra keičiami.

Tai yra pagrindiniai mobiliųjų kondicionierių montavimo ir aptarnavimo žingsniai.

Mobilių kondicionierių valdymas

Mobilūs kondicionieriai turi sumontuotus valdymo mygtukus kondicionieriaus bloke. Priklausomai nuo gamintojo gali turėti displėjų kuris rodo kondicionieriaus veikimo rėžimus, temperatūrą ir kitus duomenis. Taip pat tokie kondicionieriai turi nuotolinio valdymo pultus, kurių pagalba per nuotolį galima keisti mobilaus kondicionieriaus veikimo rėžimus, oro pūtimo intensyvumą, šalto oro temperatūrą ir kitus nustatymus. Daugumos mobiliųjų kondicionierių valdymo pagalba galima nustatyti norimą kambario temperatūrą ir kondicionierius veiks automatiniu rėžimų patalpoje palaikydamas nustatytą temperatūrą.